Er is geen verband gevonden tussen gamen en depressie. Dit blijkt uit onderzoek van de Nederlandse wetenschapper Elroy Boers en zijn Australische collega’s dat gepubliceerd is in het wetenschappelijke tijdschrift JAMA Pediatrics.
Een mogelijke verklaring voor de niet-significante relatie is mogelijk positieve invloed van games op het emotioneel en sociaal gebied. Aan het onderzoek namen zo’n 38.000 tieners deel. De onderzoekers keken daarbij naar de mate waarin zij depressie ervoeren en het aantal uur dat zij aan televisie, computer, sociale media en games besteedden.
Uit het onderzoek blijkt wel dat er een relatie is tussen het gebruik van sociale media en depressie. Geïdealiseerde foto’s zorgt mogelijk voor minder zelfvertrouwen en kan depressie aanwakkeren. Daarnaast blijkt ook dat toenemend televisiekijken mogelijk tot minder zelfvertrouwen leidt. “Het onderzoek laat zien dat het social media- en televisiegebruik van tieners gereguleerd moet worden,” laten de onderzoekers weten.
Bron: NU.nl
Toen je jong was sprak je waarschijnlijk ergens in de buurt af met je vrienden. Maar...
Item bekijkenStichting Omgaan met Pesten staat vanaf nu op de lijst van het Nationaal Sportakkoord. Al...
Item bekijken#welovesociety en Meester en Meester zijn per 1 januari een unieke samenwerking aangegaan...
Item bekijken'Kinderen moeten niet te veel naar hun beeldscherm staren.' Het is een uitspraak die je...
Item bekijken